Wioślarz

Wioślarz (ergometr wioślarski)

Wioslarz-powietrzny

Po wejściu do siłowni od razu rzucą się rzędy rowerków treningowych, orbitreków i bieżni oraz mnóstwo hantli, sztang, czy odważników. Ergometr wioślarski jest trochę zapomnianym, a przecież fantastycznym wynalazkiem budującym siłę, kondycję, zdrowie oraz sylwetkę.

Ta maszyna do wiosłowania angażuje mięśnie ramion, brzucha i łydek. To prawdopodobnie najlepszy sprzęt, który również zauważysz w siłowni. Ćwicząc na nim włączasz do pracy aż 95% wszystkich partii mięśniowych! Jest zdecydowanie lepszy od rowerków czy bieżni, które skupiają się głównie na mięśniach nóg. Co za tym wszystkim idzie ilość spalanych kalorii również jest maksymalne. Nawet podczas pływania spalasz mniej kalorii niż na ergometrze.

Urządzenie zazwyczaj posiada czytelny wyświetlacz, dzięki któremu możesz sprawdzić ile kalorii już zostało spalonych oraz jakie masz tętno w danym momencie. Widnieje tam również czas, jaki pozostał do zakończenia wcześniej ustalonej sesji treningowej. Bardziej zaawansowane maszyny dają możliwość zaprogramowania wirtualnych treningów a nawet konkretnych wyścigów z innymi osobami poprzez elektroniczne połączenie urządzeń. Wtedy to jest dopiero motywacja!

Większość unika wioślarza w związku z nietypowym ułożeniem ciała. Siedzisz bardzo nisko i znajdujesz się wtedy niżej niż pozostali ćwiczący na innych urządzeniach. Ćwiczenie na wioślarzu nie jest takie łatwe, gdyż wymaga nie tylko siły, ale też i cierpliwości. Minie trochę czasu, zanim załapiesz odpowiednią technikę. Siła wiosłowania skupia się na pracy nóg, a początkowo zazwyczaj wszyscy skupiają ten ciężar na ramionach i plecach. Łatwo jest coś nadwerężyć przy mocnych treningach, lecz wszystko to kwestia wprawy i techniki. Pamiętaj, że w tym przypadku technika wiosłowania wiąże się z koordynacją wszystkich mięśni. Ćwiczenia z ergometrem dadzą wyniki już po dwóch lub trzech tygodniach regularnych ćwiczeniach z odpowiednią techniką.

Wioślarze znajdziesz w siłowni lub możesz je kupić i używać w domu, dzięki czemu trening wykonasz z przyjemnością przed telewizorem lub słuchając ulubionej muzyki. Wiosłowanie wzmacnia układ mięśniowy całego ciała, maksymalizując spalane kalorie, dzięki czemu wyrzeźbisz swoje ciało nie obciążając przy tym stawów- tak jak w przypadku biegania.

Sklep ze sprzętem sportowym oraz wypożyczalnią znajdziesz pod adresem: www.fit-sport.pl. Orbitreki, rowerki, wioślarze- możliwość wypożyczenia na terenie woj. podlaskiego i nie tylko. Miasta: Biała Podlaska, Białowieża, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Czarna Białostocka, Drohiczyn, Hajnówka, Łomża, Międzyrzec Podlaski, Mońki, Ostrów Mazowiecka, Siedlce, Siemiatycze, Sokołów Podlaski, Sokółka, Wysokie Mazowieckie, Zabłudów, Zambrów oraz pozostałe znajdujące się w Strefach. Sprawdź na stronie FitSport.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s